Jaunākie raksti

Kā pagatavot savu pirmo sveci

Vai esi dzirdējis par vārdu Hygge, kuru Dānijā un Norvēģijā izmanto, lai apzīmētu mājīgumu, siltumu, to sajūtu, kura pārņem, kad lietainā dienā dzer tēju siltā istabā un uz galda ir iedegtas sveces. Un patiesi sveces ir vienas no galvenajām sastāvdaļām, lai telpā uzburtu mājīgu sajūtu, tās ne tikai liek justies labi telpā, bet arī rada patīkamu gaismu.

Domājams, ka vēl lielāku ‘Hygge’ sajūtu rada sveces, kuras pats esi gatavojis. Turklāt sveču liešana arī ir sava veida mājīgais, omulīgais process, citreiz pat meditatīvs. Jāteic, ka doma par sveču gatavošanu ir skaista, bet ar ko sākt? Šeit būs detalizēts taču viegli saprotams ieraksts par to, kas ir vajadzīgs un kas ir jādara, lai izlietu savu pirmo sveci.

Izejvielu izvēle

Vispirms jāsaprot kādi materiāli un instrumenti nepieciešami.

Vasks

Vasks ir pati galvenā sastāvdaļa, un to pieejamais klāsts ir ļoti plašs, tādēļ būtiski jau pašā sākumā saprast, kādu sveci gribam izveidot. Sveču vaski iedalās divās lielās kategorijās - vaski konteinersvecēm un stāvsvecēm. Nosaukumi jau pasaka priekšā to, ka konteinersveces ir tādas, kuras ir ielietas burciņās, glāzītēs, gliemežvākos un citos sveču liešanas traukos, bet stāvsveces ir tādas, kuras brīvi stāv uz paliktnīša, svečturī, uz galda.

Kad ir izlemts par sveces veidu, var izvēlēties sveces vasku - bišu, kokosriekstu, sojas, palmu, olīveļļas vasku, stearīnu vai parafīnu.

Tik lielas izvēles priekšā var arī apjukt. Kā iesācējam iesakām konteinersvecei izvēlēties Kerasoy Container 4130 vasku, taču stāvsvecei Ecosoya PillarBlend vasku.

Dakts un tās turētājs

Vasks viens pats nedegs, tādēļ vajag arī dakti. To var iegādāties jau vaskotu un sagrieztu 10cm garumā ar piestiprinātu metāla pamatni, bet var iegādāties uz metriem nevaskotu un sagarināt to pats, taču tad būs nepieciešama arī metāla pamatnīte. Konteinersvecēm ir nepieciešams lipeklis, kurš piestiprina metāla pamatni pie trauka apakšas.

Vaskotās daktis ar metāla pamatnīti visbiežāk izmanto konteinersvecēm un augu (sojas, kokosriekstu, olīvu) vaskiem, taču var izmantot arī stāvsvecēm un citiem vaskiem. Savukārt nevaskotās daktis ruļļos ir paredzētas visu veidu vaskiem un sveču veidiem.

Katrai daktij ir norādīts vaska baseina diametrs, kurš veidosies svecei degot ar konkrēto dakti, taču reāli šis diametrs ir atkarīgs no vairākām lietām kopā - no vaska veida, ražotāja, pievienotajiem aromātiem un krāsvielām, kā arī no paša pagatavošana procesa. Līdz ar to pareizo dakts izmēru var noteikt tikai pašam eksperimentējot.

Svarīgi atcerēties arī par dakts fiksatoru, kur piestiprināt dakts brīvo galu, lai dakts turētos savā vietā, kad vasks tiks liets veidnē vai traukā.

Trauks svecei un sveces veidne

Konteinersvecēm ir nepieciešams kāds trauks, kurā sveci ieliet. Var iegādāties speciāli paredzētus traukus sveču liešanai, bet var izmantot arī jebkuras glāzītes, burciņas, bļodiņas utt.

Stāvsvecēm izmanto veidnes. Izvēle ir liela un plaša, gan veidnes materiāliem, gan sveces ārējam veidolam. Pēc materiāla izšķir polikarbonāta un silikona veidnes; tējas svecēm arī alumīnija veidnes.

Polikarbonāta veidnes ir izturīgas, viegli un ērti lietojamas, taču formu dažādība nav tik liela kā silikona veidnēm. Silikona veidnes izceļās ar to, ka tajās var izliet sveces visdažādākajās formās ar ļoti smalkām detaļām, piemēram, pēdējā laika populārās antīko skulptūru sveces tiek lietas tieši silikona veidnēs.

Vaska kausēšanas katls vai kauss un instruments maisīšanai

Kad vasks ir izvēlēts, sveces forma izdomāta, veidne piemeklēta, vasku vajag izkausēt. Šim procesam ir pieejami dažādi kausēšanas katli, paredzēti gan mājas apstākļiem, gan profesionālai darbībai. Var izmantot arī savus mājās pieejamos katlus.

Svarīgi parūpēties, ka vasks tiek kausēts ūdens peldē vaska ražotāja norādītajā kausēšanas temperatūrā (vaska temperatūra nedrīkst pārsniegt 90C). Mājas apstākļos ļoti eleganti noder šāds katliņš, kur ūdens tiek ieliets speciāli tam paredzētā nodalījumā. Maisīšanai var izmantot karoti, kociņu vai jebko citu sev ērti lietojamu. Kad vasks izkusis, to var pasmelt no katla izmantojot kādu no kausiem.

Termometrs

Katram vaskam ražotājs ir norādījis kušanas un liešanas temperatūru, tādēļ ir nepieciešams arī termometrs. Tāpat kā ķermeņa termometriem, arī šeit ir diva veida izvēles iespējas - digitālais vai analogais termometrs.

Dekorācijas, smaržvielas un krāsvielas (nav obligāti)

Lai padarītu sveci interesantāku, vaskam var pievienot aromātiskās eļļas, ēteriskās eļļas un dažādas augu un ziedu dekorus, kā arī iekrāsot sveci kādā krāsā vai noklāt to ar caurspīdīgu vai krāsainu laku - spīdumam un aizsardzībai. Šo posmu var arī izlaist un liet klasiskas sveces bez smaržas un krāsas.

Sveču liešanas komplekti

Ja joprojām šaubies, kuras izejvielas un kādā daudzumā izvēlēties, vari izmantot mūsu gatavos sveču izveides komplektus. Tie noderēs gan pašam, gan kā dāvana topošajiem sveču meistariem.

Sveces liešanas process

Ķersimies pie darba, process nebūt nav sarežģīts, bet tomēr ir jāievēro noteikti soļi:

  1. Sagatavo darba vietu, galdu var pārklāt ar avīzēm, vai galdautu, kuru nav žēl sabojāt, ja vasks nopilēs uz tā. 
  2. Izkausē vasku kausēšanas katlā vai ūdens peldē tādā temperatūrā, kāda norādīta konkrētajam vaskam, vai līdz vasks ir izkusis pilnībā.
  3. Kamēr vasks kūst, sagatavo veidni vai trauku, kurā liet vasku. Ja izvēlējies jau gatava garuma dakti ar metāla pamatni, novieto to veidnē vai traukā tieši pa vidu. Ja izvēlējies nevaskoto dakti rullī, nogriez vajadzīgo garumu, apakšējo daļu piestiprini pie metāla pamatnes (ja svece būs traukā), vai atstāj to bez pamatnes (veidnēm), un arī novieto pa vidu. Metāla pamatnei vari uzlīmēt abpusējo uzlīmīti, lai tā neizkustās no vietas lejot vasku. Augšējo daļu piesien pie kociņa, lai nofiksētu to.
  4. Pēc izvēles pievieno ēteriskās vai aromātiskās eļļas un krāsvielas, samaisi. Jāpiebilst, ka svarīgi ir ievērot ražotāja norādījumus, kādās attiecībās un dozās jājauc vasks, eļļas un krāsvielas. Eļļu ražotāji mēdz norādīt arī vaska temperatūru, kurā eļļa jāpievieno. 
  5. Dekoratīvos ziedus vai augus saliek trauka malās tā, lai pēc tam svecei degot, dekorācijas neaizdegtos.
  6. Kad vasks ir sasniedzis vajadzīgo temperatūru, uzmanīgi lej veidnē vai traukā, sakārto dakti, lai tā ir pa vidu.
  7. Ļauj vaskam pilnībā sacietēt, ilgums ir atkarīgs no sveces lieluma, taču pavisam droši būtu atstāt sacietēšanai 24 h.
  8. Kad svece ir sacietējusi, to uzmanīgi izņem no veidnes. Nogriežam lieko dakti, lai paliek tikai aptuveni 1 cm.
  9. Ļauj svecei atpūsties vēl vismaz 48 - 72 h pirms dedzināšanas.
  10. Baudi darba augļus un radi idejas nākamajai svecei :)

Jāatcerās, ka ne vienmēr sākumā vajadzīgi profesionāli rīki un instrumenti. Dažus no tiem var aizvietot ar to, kas atrodams mājās, piemēram, konteinersvecēm var izmantot jau vienreiz lietotas burciņas, vai kādu citu karstumizturīgu trauku. Dekorācijām var izmantot tēju vai žāvētus augļus. Dakts fiksatoram vari izmantot kādu adāmadatu vai bambusa kociņu. Pats galvenais ir radīt ar prieku! Svarīgi vienmēr rūpēties par drošību gan sveces gatavošanā, gan tās dedzināšanā!

Lai izdodas! Un jautā mums, ja kas neizdodas!

Posted in: Sveču liešana

Pievienot komentāru