Jaunākie raksti

Sveču vasku veidi un to atšķirības

Esam apkopojuši skaidrojumus visiem mūsu veikalā pieejamiem sveču vasku veidiem, sakārtotiem alfabētiskā secībā.

Sveču vaski dalās divās lielās kategorijās:

  • Konteinersvecēm - paredzēti svecēm glāzītēs, burciņās vai citos traukos. Tie nodrošina vienmērīgu vaska pielipšanu pie trauka malām.
  • Stāvsvecēm - paredzēti brīvi stāvošām svecēm, kuru izgatavošanai izmanto polikarbonāta, metāla vai silikona veidnes. Tie ir taukaināki un nodrošina, lai sveci varētu viegli izņemt no veidnes.

BIŠU VASKS

Bišu vasks ir pilnībā dabisks materiāls, par ko varam teikt paldies medus bitēm, jo tieši viņu dziedzeri izstrādā vasku, kas tiek izmantots svecēs. Šim sveču materiālam piemīt salds medus un propolisa aromāts un dzeltena krāsa, kas radusies, pateicoties putekšņu piejaukumam.

Degot bišu vaska svecēm, neizdalās kaitīgās vielas – tā vietā degšanas procesā izdalās ēteriskās eļļas. Pastāv uzskats, ka, bišu vaska svecēm degot, tiek attīrīts un jonizēts gaiss, turklāt tās deg ilgi un atbrīvo telpas no ne tik patīkamiem aromātiem.

Iegādāties bišu vasku | Iegādāties bišu vaska sveces


KOKOSRIEKSTU VASKS

Kokosriekstu vasks ir 100% dabīgs maisījums, kas radīts, kokosriekstu vaskam pievienojot citas dabīgas piedevas ar mērķi uzlabot degšanas kvalitāti un izdalīto aromātu. Šis sveču materiāls nesatur ģenētiski modificētas sastāvdaļas, ir draudzīgs vegāniem un absolūti nekaitē dabai – tas ir pilnībā bioloģiski noārdāms.

Kokosriekstu vaskam ir raksturīga koši balta krāsa, gluda virsma un spīdums. To ir viegli notīrīt no dažādām virsmām.

Iegādāties kokosriekstu vasku


OLĪVU VASKS

Olīvu vasks ir 100 % dabīgs maisījums ar dabīgām piedevām, kas uzlabo sveču degšanu un smaržas izplatīšanos. Šis vasks nesatur ģenētiski modificētas sastāvdaļas, palmu vai parafīna produktus. Tas ir bioloģiski noārdāms un piemērots vegāniem. 

Iegādāties olīvu vasku


PALMU VASKS

Palmu vasku iegūst no karnaubas palmas – auga, kurš sastopams tikai Brazīlijas Ziemeļaustrumos. Pēc palmu lapu ievākšanas, tās izžāvē un sablietē, lai iegūtu vasku, ko pēc tam attīra un balina. Šī palma ir pazīstama arī kā “vasku karaliene”. Sveces no palmu vaska veido dažāda rakstura ornamentus, kas jo krāšņi izskatās svecei degot tumsā. 

Palmu vaska sveces ir cietas un gaiši degošas, sveces degšanas procesā gar malām rodas plāna vaska kārtiņa, kas atgādina mežģīnes. 

Šī izejmateriāla vasks ir viegli iztīrāms no auduma – tas ir vienkārši jāizmazgā. Palmu vaska sveces deg daudz ilgāk nekā parafīna sveces. 

Palmu vasks ir 100% ekoloģisks un atjaunojams resurss, turklāt šis materiāls ir hipoalerģisks.

Iegādāties palmu vasku | Iegādāties palmu vaska sveces


PARAFĪNS

Parafīna vasks ir naftas izcelsmes produkts, kas sastāv no ogļūdeņražu molekulu maisījuma. Mūsu veikalā pieejams tikai visaugstākās tīrības parafīns, kuram degot netiek izdalīti melni dūmi un kvēpi. Šo parafīnu izmanto arī pārtikas iesaiņošanai un kosmētikā.

Parafīns dēļ savas pieejamās cenas ir ļoti iecienīts dažādu sveču pagatavošanas darbnīcu organizēšanai, kā arī Ukrainas ierakumu sveču izgatavošanā.

Iegādāties parafīnu


RAPŠU VASKS

Rapšu vasku mēdz saukt arī par “vietējo izejmateriālu”, jo galvenokārt to ražo Eiropā. Šī sveču darināšanas izejviela ir videi draudzīga – tā ir atjaunojams resurss, un dabā pilnībā noārdās.

Rapšu vasku iegūst no rapšu ziedu eļļas, kas tiek izmantota ne tikai sveču izgatavošanā, bet arī pārtikā un skaistumkopšanā. Šim materiālam nav specifiskas smaržas vai krāsas, un tas nesatur kaitīgus toksīnus, kas varētu izdalīties degšanas procesā, kā arī šī materiāla svecēm ir salīdzinoši ilgs degšanas laiks. Darinot sveces no rapšu vaska vai iegādājoties rapšu vaska sveces, Tu palīdzi veicināt Eiropas lauksaimniecības attīstību :)

Iegādāties rapšu vasku | Iegādāties rapšu vaska sveces


SOJAS VASKS

Populārākais vasks mājas sveču pagatavošanā dēļ ekoloģiskās izcelsmes. Sojas vasks ir izejmateriāls, ko iegūst no sojas pupiņu eļļas, kas ir dabīgs un atjaunojams resurss, turklāt nekaitē dabai – tam piemīt īpašība pilnībā bioloģiski noārdīties. Šis materiāls sveču pasaulē ir samērā jauns, taču ātri iegūst popularitāti. Sojas vasks ir necaurspīdīgāks, mīkstāks un deg lēnāk, nekā parafīns.

Dedzinot sojas vaska sveces, tās deg lēni un mierīgi, nedūmojot un neizdalot kvēpus. Tās deg līdz pat 50% ilgāk kā parafīna sveces.

Sojas vaskam ir vēl viena lieliska īpašība – ja vasks nopil, to no auduma var iztīrīt tikai ar ūdeni un ziepēm.

Ir pieejams arī īpašs ātri kūstošs sojas vasks, kas paredzēts tieši masāžas svecēm.

Iegādāties sojas vasku | Iegādāties sojas vaska sveces


STEARĪNS

Stearīns jeb tristearīns jeb gliceriltristearāts ir balts pulveris bez smaržas. Tas tiek iegūts no tropiskajiem augiem, tādiem kā palmas. Stearīnu var izmantot vienu pašu, lai pagatavotu 100% stearīna sveces, vai pievienot citiem vaskiem, kas piedos svecei cietību un stingrību.

Stearīna sveces ir gludas, ar nedaudz matētu un spīdīgu virsmu, tām degot, sveces malās no vaska mēdz veidoties skaists režģis, kas atgādina leduspuķes.

Iegādāties stearīnu | Iegādāties stearīna sveces

Pievienot komentāru