Jaunākie raksti

Kā iegūt dažādas sveču krāsas un toņus

Noteikti esi ievērojis, ka veikalu sortimentā ir pieejamas sveces neskaitāmi daudz krāsās, sveču meistari rada dažādu krāsu sveces, arī pavisam iesācēji var veidot krāsainas sveces. Tas nozīmē, ka arī Tu to vari un mēs pastāstīsim kā.

Vienkrāsainas sveces

Vienkrāsainas sveces darināt savā ziņā ir vienkārši. To var darīt divos veidos - krāsojot tās tikai no ārpuses, sveces iekšpusē atstājot dabīgo vaska krāsu, vai arī krāsojot tās viscaur.

Sveces krāsošana tikai no ārpuses

Krāsošanai no ārpuses tiek izmantotas speciālas sveču lakas. Tās ar otiņu vienmērīgi uzklāj svecei, kad tā ir atdzisusi, un ļauj lakai nožūt.

Ir pieejama arī caurspīdīga laka, kas piešķir svecei spīdumu. Caurspīdīgo laku var klāt uz svecēm, kas krāsotas izmantojot arī citas metodes.

Sveces krāsošana viscaur

Šajā gadījumā tiek izmantotas speciālas sveču krāsas, kas ir sintētiski krāsu pigmenti pieejami granulu vai šķidrā veidā. Ražotājs vienmēr norāda, kādās proporcijās krāsu lietot, un parasti krāsas daudzums ir ļoti mazs attiecībā pret vaska daudzumu, piemēram, 1g krāsas uz 1kg vaska. Jāņem vērā, ka krāsas intensitāte var atšķirties atkarībā no izmantotā vaska. Ir vaski, kuri lieliski padodas krāsošanai, citos krāsa var izšķīst nevienmērīgi un atstāt pleķus (piemēram, Kerax 4130).

Lai sveci iekrāsotu, jāsagatavo vasks nepieciešamajā temperatūrā (ieteicamā temperatūra ir 70 grādi pēc Celcija, atsevišķiem vaskiem tā var būt nedaudz augstāka, taču ne augstāka par 80 grādiem pēc Celsija) un krāsas pigmentus kārtīgi jāiemaisa vaskā. Krāsaino vasku tad lej veidnēs vai traukos, ieliek dakti un gaida, kad tā būs sacietējusi, lai redzētu gala rezultātu.

Skolā mākslas stundās māca, kā dažādas krāsas veido citas krāsas. Arī sveču krāsas ir iespējams sajaukt savā starpā un iegūt pavisam citādāku toni. Interneta dzīlēs pieejamas dažādi krāsu jaukšanas piemēri - kādās attiecībās krāsas jaukt. Šis ir arī lielisks veids kā iegūt jaunas krāsas, ja mājās pieejamas tikai dažas, bet gribās pavisam citas.

Daudzkrāsainas sveces

Reizēm krāsu pigmentus nesanāk iemaisīt vaskā pietiekami labi, tad sveces iznāk raibas, bet kā būtu, ja šo defektu varētu dēvēt par efektu? Ar krāsām var spēlēties daudz un dažādi, lūk dažas idejas, kādas spēles spēlēt:

  • Marmora efekts - šo panākt nav ne viegli, ne grūti, drīzāk laimes spēle, krāsu iemaisa vaskā tā, lai veidojas nevienmērīgi krāsu laukumi, svītras;
  • Krāsu kārtojums - vislabāk strādās konteinersvecēm, veido sveci kārtojot dažādu krāsu vaskus, katru jauno krāsu kārtu lej pa visur tad, kas iepriekšējā ir sacietējusi. Krāsas var kārtot dažādi, arī asimetriski sašķiebjot traku, lai vasks sacietē vienā stūrītī, nākamo kārto sacietē otrā stūrī utt.
  • Palmu vaska kristalizācijas efekts - izmantojot mūsu BWC sērijas palmu vaskus, ir iespējams panākt dažādus ornamentus, kas veidojas vaskam sacietējot. Ornaments veidojas viscaur sveces struktūrā.

Kontūrkrāsas un dekori

Kad eksperimentēšana nonākusi jau tik tālu, ka ar vienkrāsainām, kārtotām un defektu-efektu svecēm nepietiek, var turpināt spēlēties ar sveču dekoriem. Sveču dekorēšanā lieti noder sausie ziedi, kafijas pupiņas, kaltēti augļi un ogas. Tos var lipināt klāt un iestrādrādāt konteinersveču sieniņās. Taču jāuzmanās, lai šie dekori, svecei degot, paši neaizdegās.

Vēl unikālākas sveces var radīt izmantojot kontūrkrāsas. Sveču kontūrkrāsas pildspalva ir krēmveidīga vaska krāsa, ar kuru var zīmēt gluži kā ar pildspalvu. Un to var darīt dažādos viedos - pa taisno uz gatavas sveces vai zīmēt uz plēves, un kad zīmējums sacietējis, to noņem no plēves un pielīmē pie sveces sieniņas. Šis ir fantastisks veids kā radīt tādas sveces kā nevienam, turklāt process ir jautrs un ļoti radošs. Sīkāk par kontūrkrāsu pielietošanu lasi šajā rakstā.

Kur iegādāties?

Nu ko, laiks spēlēties un eksperimentēt. Pamēģini dažādas krāsošas metodes! Pie mums var iegādāties populārāko un kvalitatīvāko ražotāju krāsas.

Iegādājies:

Sveču krāsu pigmentus

Sveču lakas

Sveču kontūrkrāsas

Sveču dekorus

Palmu vasku ar kristalizācijas efektu

Posted in: Sveču krāsošana

Pievienot komentāru